SİLİKONLA GÖĞÜS BÜYÜTMEK ZARARLI MI

SİLİKONLA GÖĞÜS BÜYÜTMEK ZARARLI MI

2016-05-25 10:21:00
SİLİKONLA GÖĞÜS BÜYÜTMEK ZARARLI MI |  görsel 1

Dünyada olduğu kadar ülkemizde de göğüs büyütme operasyonları en gözde estetik operasyonlar arasında yer alıyor göğüs boyutlarından memnun olmayan kadınlar bir kaç basit operasyon sayesinde istedikleri göğüs ölçülerine kolayca kavuşabiliyorlar. Aslında göğüs büyütme ameliyatlarının herhangi bir diğer estetik ameliyattan daha tehlikeli ya da zor yanı yok ancak bu operasyonların işinin ehli olmayan kişilerce gerçekleştirilmeye çalışılması, aynı zamanda bunun yapılması sırasında ne olduğu belirsiz malzemelerin kullanılabilmesi işleri biraz değiştirebiliyor.

Meme sarkmaları, küçüklükleri ya da deformasyonlarına karşı iyi bir estetik operasyonun her zaman tatmin edici sonuçlar sunması nedeniyle eminim ki aklınızda bu ameliyata dair şüpheleriniz varsa ortadan kalkacaktır ancak dikkat etmeniz gerekenleri kesinlikle unutmamalısınız.

Göğüs büyütme sırasında takılan silikonlar herhangi bir silikondan ziyade vücut dokusu ile tamamen uyum içerisinde varlık sürdürebilen silikonlar olarak üretilmektedirler ve bu özelliklerinden dolayı bedenimizden herhangi bir tepki almadan görevlerini sürdürebiliyorlar. Ancak hem ülkemizde hem de dışarıda bu işi daha ucuza getirerek maliyet kısmaya çalışan doktorlar, hem de en ucuz göğüs ameliyatını yaptırmaya çalışan kadınlar nedeniyle kalitesiz, nerede üretildiği belirsiz, her göğüse uymayacak yapıda olan ve sağlıksız malzemelerden üretilmiş silikonlar da tercih edilebiliyor.

Bu silikonlar ise içerilerinde bulunabilen kanserojen maddeler nedeniyle zaten göğüs kanserinin giderek artış gösterdiği günümüzde daha da tehlikeli hale geliyorlar ve sadece kadınların değil aynı zamanda kadınların doğurdukları bebeklerin de hayatını tehlikeye sokuyorlar. Zira düzgün üretilmiş ve doğru yerleştirilmiş bir silikonun herhangi bir şekilde anne sütünü etkilemesi mümkün değil ancak zararlı maddeler içeren silikonların anneye zarar vermeseler bile bebeğe zarar verdikleri de doğrulanıyor.

Dolayısıyla hayatın her alanında olduğu gibi markası, numarası, boyu ve kimliği belli olan, güvenilir üreticiler tarafından üretilen silikonlar kadınların istedikleri göğüslere erişebilmeleri için en iyi tercihler oluyorlar ve silikonla göğüs büyütmek zararlı mı sorusuna hayır cevabını veriyorlar. Ancak operasyonu ucuza getirmeye çalışmak ya da yanlış kişilerle çalışmak neticesinde zararlı hale de gelebiliyorlar. Bu nedenle göğüs büyütme işlemini yaptırmayı düşünen okuyucularımız mümkün mertebe güvenilir uzmanların bıçağı altına yatmalılar.
http://kafekadinca.com/silikonla-gogus-buyutmek-zararli-mi/#ixzz49eLif9TN

0
0
0
Yorum Yaz
"> Яндекс.Метрика