Rakamlarla aldatan erkekler

Rakamlarla aldatan erkekler

2014-08-05 03:43:00
Rakamlarla aldatan erkekler |  görsel 1

Aldatılmış olmanız, sizin aptal, çirkin, tahammül edilemez kadınlar olduğunuz anlamına gelmez. Fakat pekâlâ, o erkeğin kendine güvensiz, kendine göre çirkin, kendine tahammül edemediği anlamına gelebilir.

 

Evlilik danışmanı M. Gary Neuman, erkekler ve aldatma ilişkisi arasındaki gerçeği ortaya çıkarmak için aldatan ve aldatmayan 200 evli erkeği inceledi.

 

erkek-aldatma-rabbit-tavsan

 

Erkekler neden aldatır? Evlilik uzmanı Neuman, erkek aldatması üzerine çeşitli araştırmalar yapıyordu ve en doğru cevaba nasıl ulaşacağını, karısının bir sorusuyla buldu. “Bunu aldatan adamlara sormak daha mantıklı olmaz mı?” dedi karısı ve danışmanımız, 200 evli, aldatan ve aldatmayan kocayla araştırma yapmaya koyuldu. Böylece The Truth about Cheating (Aldatma Hakkındaki Gerçek) isimli kitabını yazdı. İşte aldatan ve aldatmayan erkekler hakkındaki bulgulardan bazıları:

 

Erkeklerin % 48’i duygusal tatminsizlikten dolayı aldatıyor…

 

Erkeklerin daha çok seks için aldattığı söylemi, artık sadece bir efsane. Yapılan araştırmaya göre erkeklerin sadece % 8’i cinsel tatminsizlikten dolayı eşlerini aldatıyor. Neuman, “kültürlerimizde erkeklerin seks hayatında daima mutlu olması gerektiği…” yönünde bir algı olduğunu söylüyor. Fakat erkek, sadece cinsel anlamda değil, duygusal olarak da tatmin olmak istiyor. Fazla duygusal gözükmeyi sevmeyen erkekler, eşlerinden bu konuda çeşitli taleplerde bulunmuyor. Aslında en az kadınlar kadar ilgi… ve özellikle de takdir edilmeyi bekliyor erkekler. Kadınlar kadar erkekler de anlaşılmak istiyor. Çoğu zaman yaptıkları her şey için eşlerinden onay bekliyorlar. “Her başarılı erkeğin arkasındaki kadın” burada devreye giriyor.

 

erkek-aldatma-kadin-motor-300

 

Erkeklerin % 66’sı aldatma esnasında suçluluk duyuyor!

 

Bu biraz korkutucu gözükebilir. % 66 az bir rakam. Aslında aldatan erkeklerin % 68’i asla sadakatsiz olduklarını düşünmüyor, bu sanıyorum kişinin kendi yalanına inanmasının bir kanıtı… Aldattıktan sonra pişman hissediyorlar yine de. Araştırmaya göre erkeklerin hemen hepsi “keşke bunu yapmasaydım…” diyormuş. Fakat asıl sorun şu ki; suçluluk duygusu aldatmaya niyetli bir erkeği durdurmaya yetmiyor. Erkekler kendilerini ve duygularını bir şekilde parçalara ayırıyor ve onlarla kendi kendilerine çeşitli anlaşmalar yapıyor. Bu şekilde duygularını zaten yeterince açık dile getiremeyen erkek, yalanlarını da söylerken daha rahat olabiliyor. Yani kocanız size, sizi hiçbir zaman aldatmayacağına dair yeminler etse de gözü kapalı inanmak pek doğru değil.

 

Aldatan erkeklerin % 77’sinin, sevgilisini aldatan yakın bir arkadaşı var!

 

Buyurun size “Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim” mottosuna bilimsel yanıt. Kendi kendilerine şöyle söylüyorlar, “en yakın arkadaşım… o iyi bir adam, ciğerim, evet başka kadınlarla görüşüyor ama karısını seviyor, belki de sevmiyor… kankam, sevgilisini aldatıyor, bunun yanlış olduğunu söylersem benimle dalga geçer, benim neyim eksik, ben de görüşürüm başka kadınlarla, tabii yaa… kim bilecek?.. dostum sevgilime söylemez zaten, ehe ehe…”

 

erkek-aldatma-kadin-300

 

Beraber dışarıda zaman geçiren erkek arkadaşlardan birinin gözlerinin fıldır fıldır olması, diğer erkekleri de etkiliyor. Uzun bir ilişkisi ve tecrübesi olmayan, kısa süreli ilişkiler yaşayan, çapkın arkadaşlara sahip erkekler de aldatma meyilli oluyor, bu arkadaşlar aldatmayı meşrulaştırıyor.

 

Aldatan erkeklerin % 40’ı, “diğer kadın”la iş yerinde tanışıyor…

 

İş yerindeki arkadaşlık, tarafların birbirini karşı cins olarak görmesi yerine sadece iş arkadaşı olarak gördüğü şeklinde olabildiği gibi; taraflardan birinin arkadaşlığa duygusallık karıştırması, çeşitli komplimanlar göstermesiyle ilişkinin boyutunu değiştirebilmekte… Biraz huzursuz ve karmaşık bir ev; aile hayatı; erkeğin bahanesi olabiliyor kolaylıkla, mazeret hazır! Zaten sıkıcı olan iş hayatına bir tutam tatlı katmaktan kim zarar görebilir ki? Tabii ki aldatan adamın eşi, sevgilisi, karısı, ailesi; “diğer kadın”! Sonuçta da belki aldatan erkek… Bir proje için dışarıda buluşan, beraber iş seyahatine çıkan kadın-erkek iş arkadaşları için bir ilişki söz konusu olabiliyor.

 

erkek-aldatma-metres-330

 

Aldatan erkeklerin sadece % 12’si metreslerinin, eşlerinden daha çekici olduğunu söylüyor.

 

 

Fiziksel olarak daha çekici bir kişiyle daha iyi seks yapılacağı düşünülür. Peki neden daha çirkin bir bedenle aldatılıyoruz? Erkeklerin duygusal boşluklarını doldurmak için aldattıklarının bir kanıtı da burada ortaya çıkıyor, seks daha sonra geliyor.

 

Aldatan erkeklerin sadece % 6’sı, ilk buluşma günü metresleriyle seks yapmış…

 

Erkeklerin % 73’ü aldattıkları kadınlarla bir aydan fazla bir süredir görüşmekte olduklarını söylüyor. Bunun anlamı, dikkat etmeniz halinde aldatma gerçekleşmeden sinyallerini görebilecek olmanız. Telefon görüşmelerinin azalması, dışarıda daha fazla zaman geçirmesi, seks isteğinin azalması, çeşitli nedenlerle, olur olmadık sebeplerle kavgaların artması… Tanıdık geliyor mu?..

 

erkek-aldatma-kadin-cerceve-ayicik-300

 

Her ilişkide dürüst olmak en iyisi… “Tüm erkekler aldatır.” genellemesi ve klişesine tam da burada karşı çıkarak yazıyı sonlandırıyoruz. Aldatıldığından şüphelendiğinde geri dönüşü olmayan bir yolculuğa başlar kadın… Hisleri kuvvetli olan kadın; belki aşkından gözlerini sımsıkı bağlamış olduğu için kocasının hiçbir kusurunu görmeyen kadın, şimdi erkek için zorlu günleri başlatıyor demektir.

 

kadin-big-eye-buyutec-250

 

Aldatılmak dünyanın sonu değil, yazının ilk paragrafını okuyup geri dönün… Belki de siz yalnız olmak için dünyaya geldiniz, yorgan döşek kendinizi harap etmeye ya da tencere tava devirmeye gerek yok. Evlilik danışmanı Neuman tabii ki, evliliği kurtarmak için birtakım önerilerde bulunuyor. Artık günümüzde bir ilişki yaşamanın iyice zorlaştığı ve boşanmaların arttığını biliyoruz. Gerçek aşkı ve sevgiyi, güveni üzerine bir de saygıyı bulmak oldukça zor. Bulduğunuza inanıyorsanız elbette onu korumak için elinizden geleni yapın. Gerekirse bir uzmandan yardım alın. Bir küllük kırıldı mı tekrar aynı mükemmelliğe erişemez, ilişkiyi korumak için geç olmadan sahip çıkın ona.

 

erkek-kadin-bisiklet-300

 

“Aldatan kişi kendini aldatır aslında…” gibi klişelere de girmek istemiyorum, buna gerek bile duymuyorum amma velakin öyledir. Ne kadar saklarsanız saklayın insanlardan… Kendinizi aldatmayın, yalanlarınızda boğulmayın, özgür kalın..!

 

 

 

 

sözcü

217
0
0
Yorum Yaz
"> Яндекс.Метрика