Örgü Fincan ve Demlik Kılıfı

Örgü Fincan ve Demlik Kılıfı

2014-01-14 00:27:00
Örgü Fincan ve Demlik Kılıfı |  görsel 1

Ev dekorasyonu ve kahve-çay sunumlarında başlayan yepyeni bir trendden bahsetmek istiyoruz: Örgü demlik ve fincan kılıfları.

 

orgukilif 450

 

 Siz de bizim gibi kahve tutkunuysanız, şu sıralar çok popüler olan örgü kılıflardan haberiniz var demektir. Dekorasyon ile ilgili pek çok mecrada gördüğümüz bu örgü kılıflar, kahve ve çay keyfimizi ikiye katlıyor.

orgukilifdemlik 450

Özellikle 5 çayı sunumlarında kullanabileceğiniz bu örgü kılıfları fikrini hem fincanlar hem de demliklerde uygulayabilirsiniz. Sunumlarda farklılık yaratmayı seviyorsanız, yaratıcılığınızı kullanın ve en güzel modelleri yapın.

 


Peki, bu örgü kılıflar nasıl yapılıyor?

Örgü demlik ve fincan kılıflarını yapmak aslında son derece basit. İhtiyacınız olan, renkli yünler, örgü şişleri ve süslemek için düğme ya da keçeden küçük aksesuarlar. Dilerseniz aksesuarları farklılaştırabilir, parıltılı taşlar, minik ponponlar ya da boncuklar da kullanabilirsiniz; yaratıcılık tamamen size kalmış.

orgukilifbardak 450

Adım adım örgü kılıfı yapımı:

Kupanız, termosunuz ya da demliğinizin etrafını saracak uzunlukta düz bir örgü örün.

Ördüğünüz bu parçanın iki ucunu dikin ya da düğmelerle tutturun.

Son olarak tarzınıza uygun süsleyin. Dilerseniz iğne ve iplikle üzerine yazılar da yazabilirsiniz.

Örgü örmek konusunda iyiyseniz, siz düz örgü modellerinden sıyrılıp daha farklı olanlara yönelebilirsiniz. Özellikle saç örgü şeklinde olanlar son derece şık ve modern duruyor.

 

 

0
0
0
Yorum Yaz
"> Яндекс.Метрика