Nurofen'de büyük skandal!

Nurofen'de büyük skandal!

2016-05-03 14:45:00
Nurofende büyük skandal! |  görsel 1
Nurofen'in farklı isimlerle satılan 4 ağrı kesici ilacının da aslında birbirinden farklı olmadığı ortaya çıktı. İlaçların hepsinin aynı olması yüzünden Federal Mahkeme, ağrı kesici markası Nurofen'i üreten Reckitt Benckiser'i 1,7 milyon Avustralya doları yani 3,64 milyon Türk lirası para cezasına çarptırdı

Avustralya'da Federal Mahkemeağrı kesici markası Nurofen'i üreten Reckitt Benckiser'i, tüketicileri yanılttığı gerekçesiyle 1,7 milyon Avustralya doları yani 3,64 milyon Türk lirası) paracezasına çarptırdı. 

Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu (ACCC) resmi sayfasından yapılan açıklamada, Federal Mahkeme'nin, Nurofen'in her ağrı için farklı bir ağrı kesici ürünü olduğunu belirtmesinin doğru olmadığı, bu sebeple firmanın Avustralya tüketici yasalarını ihlal ettiği sonucuna vardığı belirtildi.

Federal Mahkeme; Nurofen bel ağrısı, Nurofen migren ağrısı, Nurofen baş ağrısı ve Nurofen adet ağrısı gibi ağrı kesici hapların aslında birbirinden farklı olmadığının ortaya çıkması üzerine şirketi 3,64 milyon lira ödemeye mahkum etti. Dava geçtiğimiz yıl ACCC tarafından açılmıştı.

AA

 

posta

 

0
0
0
Yorum Yaz
"> Яндекс.Метрика