Karayip Korsanları 5 yolda

Karayip Korsanları 5 yolda

2013-01-15 11:27:00
Karayip Korsanları 5 yolda |  görsel 1

"Pirates of the Caribbean / Karayip Korsanları" serisinin 5'inci filminin gösterim tarihi belli oldu.

 
Tüm dünyada büyük beğeniyle izlenen "Pirates of the Caribbean / Karayip Korsanları" serisinin 5'inci filmi, Temmuz 2015'te gösterime girecek.

E! Online sitesinde yer alan habere göre; 2011 yılında vizyona giren "On Stranger Tides (Gizemli Denizlerde)" tüm dünyada 1 milyar dolarlık gişe başarısı yakalayan filmin 5'inci serisinin senaryosunu Jeff Nathanson yazdı.

Jack Sparrow'ü canlandıran ünlü aktör Johnny Depp'in serinin 5'inci filminde de başrol alacağı filmin yönetmeni ise henüz bilinmiyor.

Yapımcılığını Jerry Bruckheimer'in üstlendiği filmin 5'nci sesisinde Depp'in yanı sıra Geoffrey RushKeira Knightley ve Orlando Bloom da rol alıyor.

Serinin ilk filmi "The Curse of the Black Pearl (Siyah İnci'nin Laneti)", 2003'te gösterime girmiş ve Depp'e "Screen Actors Guild", "MTV Movie" ve "Empire" ödüllerinin yanı sıra Altın Küre, BAFTA ve Oscar adaylıkları getirmişti.

2006'da yayınlanan "Dead Man's Chest (Ölü Adamın Sandığı)", 1 milyar dolar barajını en hızlı geçen film olmuştu. Film aynı zamanda, "Titanic" (1997) ve "The Lord of the Rings: The Return of the King (Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü)" (2003) filmlerinin ardından en çok hasılat yapan üçüncü film seçilmişti.

Serinin üçüncü filmi "At World's End (Dünyanın Sonu)", 2007'de gösterime girmiş ve 962 milyon dolar ile gelmiş geçmiş en çok kazanan altıncı film olmuştu.


Kaynak : http://www.gazeteport.com.tr/haber/

 

0
0
0
Yorum Yaz
"> Яндекс.Метрика