Hindiniz bu yıl nar gibi kızaracak!

Hindiniz bu yıl nar gibi kızaracak!

2013-12-06 17:19:00
Hindiniz bu yıl nar gibi kızaracak! |  görsel 1
Yılbaşı ziyafetinde en önemli yerlerden birine sahip olan içi doldurulmuş hindinin iyi pişmesi, nar gibi kızarması ancak etinin ağızda dağılması için bazı noktalara dikkat etmek gerekir.
 
Pişmesi zor bir ete sahip olan hindi için seçtiğiniz fırın kabının sığ ve yayvan olmasına özen gösterin. Çok derin tepsilerde hindi kızarmaktan çok haşlanacaktır. Marketlerde satılan hindi pişirme folyolarının hepsi güzel bir hindi için uygun değildir. Dayanıklı olmayanlar pişen hindiyi fırından çıkarırken kırılabilir.

Hindiyi nasıl doldurmalıyım?

Hindinin içi hazırlarken önem derecesinde birinci sırada yer alanlar baharattır. Baharat hem hindiye hem de iç malzemesine lezzet katar. Hindi fırına girmeden önce üzerine bir fırça yardımıyla yağ, kırmızı toz biber ve limon karışımı sürün.Üzerine sürülecek olan  salça da kızarmasına yardımcı olur.

Hindiyi fırına atmadan hemen önce doldurun. Uzun süre doldurulmuş olarak beklemeyeceğinden etiniz bozulabilir. Hatta bozulduğunu fark etmezseniz zehirlenme tehlikesi de yaşayabilirsiniz. Hindiyi, göğüs kısmı yukarıya gelecek şekilde fırın tepsisine yerleştirin. Her tarafına, özellikle göğüs ve but kısımlarına tereyağlı karışımı iyice sürün.

Pişirme torbaları da hindi eti için uygundur. Bu sayede tüm besleyici kısmı suya karışmak yerine içinde kalacaktır. Baharatların kokusuyla pişen hindiler de daha lezzetli olur. Pişme süresinin son bir – bir buçuk saatinde hindinin üzerini açın ki üstü kızarsın.
 
MİLLİYET

0
0
0
Yorum Yaz
"> Яндекс.Метрика