Bu kez fazla abarttı! Çırılçıplak...

Bu kez fazla abarttı! Çırılçıplak...

2015-02-27 00:38:00
Bu kez fazla abarttı! Çırılçıplak... |  görsel 1
Daha önce yaptığı sıradışı çıplak eylemlerle adından söz ettiren performans sanatçısı Milo Moire yine abarttı. Genç kadın çırılçıplak bir şekilde kucağında bebekle müze ziyaret edince bakın neler oldu.

Almanya’da Kültür ve Sanat Müzesi’ni ziyarete gelenler ağzı açık bir şekilde müzeden ayrıldı. Çünkü müzede çırılçıplak bir kadın, kucağında bir bebekle tıpkı diğer ziyaretçiler gibi müzede dolanıyordu. Kadının arkasında bir de tüm olanları videoya kaydeden bir kişi vardı.

Tüm bu manzara oldukça sıradışı olsa da bu eylemi yapan Milo Moire olduğu anlaşılınca “bu kez fazla abarttı” yorumları yapıldı. Geçtiğimiz yıl vajinasına bir yumurta yerleştiren, metroda çırılçıplak yolculuk eden, giysileri giymek yerine onların olduğu yerlere sadece kalemle isimlerini yazmayı tercih eden 32 yaşındaki Milo Moire bu kez da Kültür ve Sanat Müzesi’ni bastı.

 

 

 

Sanatçı, bu eylemini hem bir bebeğin çıplak bir kadının kollarında güvende olabileceğini hem de gerçek yaşamdaki çıplaklıkla sanattaki çıplaklığın birbirlerine ne kadar yakın olabileceğini savunduğu için yaptığını söyledi.

Ziyaretçilere genç kadını gördüklerinde ne düşündükleri sorulduğunda ise kimisi ona bakmaktan müzeyi gezemediğini, kimisi bunun sanat için çok uygun bir davranış olduğunu söylerken, eşi ve çocuğuyla müzeyi gezen genç bir kadının eylemci Moire’ye bakışı dikkatlerden kaçmadı. 

 

 

milliyet

 

0
0
0
Yorum Yaz
"> Яндекс.Метрика